Co kupić w Wilnie?

Co kupić w Wilnie?

Wybieracie się w podróż do stolicy Litwy i zastanawiacie się jakie produkty warto przywieźć? Zapraszamy do sprawdzenia naszego artykułu na temat co kupić Co kupić w Wilnie.

Zapewne każdy z nas wybierając się do innego kraju chce przywieźć z podróży dla siebie i  swoich bliskich lokalne produkty. Nikt nie lubi tracić czasu na przeglądanie sklepowych półek w poszukiwaniu lokalnych przysmaków. Ten czas lepiej spożytkować na poznawanie miasta, obyczajów i panującego klimatu. W końcu wybieramy się w podróż poznawać nowe rejony a nie spędzać długi czas na zakupach(chociaż damskie grono może się z tym nie zgodzić). Jeśli zastanawia Was, gdzie możecie zakupić wszystkie, jeśli nie większość produktów, to już spieszymy z odpowiedzią. Do najpopularniejszych sieci marketów na Litwie zaliczamy Maxima, Aibe,Rimi a także Iki. Zastanawiacie się co kupić w Wilnie? W tym wpisie przybliżymy Wam listę najpopularniejszych produktów na Litwie, które udało nam się przetestować.

 

(Co kupić na Litwie? - najpopularniejsze produkty)
(Co kupić w Wilnie? – najpopularniejsze produkty)

 

Co kupić w Wilnie? – lista najpopularniejszych produktów:

Słodycze:

  • Ser jabłkowy – tak naprawdę nie jest to ser a mieszanka jabłek, miodu, cukru i przypraw. Swoją nazwę zawdzięcza kształtowi i procesowi suszenia w lnianych workach. Sprzedawany jest na wagę i powinniście znaleźć go w sklepowych lodówkach.
  • Serki Sūrėliai w polewie czekoladowej – delikatne i puszyste serki oblane czekoladą. Dostępne w wielu wariantach smakowych. Mi najbardziej do gustu przypadła wersja orzechowa. Batony w smaku przypominają serki homogenizowane. Szukajcie ich w sklepowych lodówkach.
  • Czekolady Pergale – są to najpopularniejsze czekolady produkowane na Litwie. Dostępne w wielu wariantach smakowych.
  • Sękacz – jest to ciasto podobne do ściętego pnia drzewa z sękami

 

Alkohole:

  • 999 Trejos Devynerios – też przywozicie z podróży najczęściej alkohol? Pewnie tak, więc nie powinno go zabraknąć na naszej liście. Godnym uwagi jest 999, to nalewka ziołowa, która wyrabiana jest aż z 27 ziół. W smaku lekko słodkawa, najbardziej przypadła mi do gustu wersja czerwona z dodatkiem pomarańczy i cytryny.
 

Pozostałe produkty:

  • Ser Džiugas – jest to twardy dojrzewający ser nazwany litewskim parmezanem. Warto dodać że ser ten dostępny jest również w sklepach w Polsce. Więc każdy kto chciałby je spróbować może wybrać się chociażby do sieci sklepów Tesco lub Auchan gdzie jest dostępny.
  • Kwas Chlebowy – niewątpliwie jest to jeden z najpopularniejszych napojów na Litwie, sam nieszczególnie za nim przepadam. No ale wiadomo, że nie zawsze wszystko może komuś smakować. Jedną z najpopularniejszych marek produkujących kwas jest Taurus.
  • Litewskie sery twarogowe – sery te wyróżniają się smakiem, sprzedawane są w z dodatkiem różnych ziół i przypraw. Do najpopularniejszych należą sery z kminkiem i makiem. W kształcie przypominają serce.
Co kupić na Litwie?
(Co kupić w Wilnie? – najpopularniejsze produkty)

 

Czy mieliście już okazję przetestować produkty z powyższej listy? Jeśli tak, to które i jak je oceniacie? A może znacie inne produkty które warto spróbować? Zapraszamy do dyskusji.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Inline
Inline